112WIDEO

Pijany bez uprawnień. Dwie wpadki kierującego jednego dnia [WIDEO]

Policjanci skarżyskiej drogówki w poniedziałek dwukrotnie zatrzymali tego samego nietrzeźwego kierującego. Pierwszym razem miał w organizmie 1,2 promila alkoholu, podczas kolejnej kontroli prawie promil. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Wczoraj przed godziną 12 policjanci skarżyskiej drogówki patrolując trasę S-7, w gminie Łączna zmierzyli prędkość volkswagena. Kierujący jechał prawie 150 km/h, został więc zatrzymany do kontroli. Wtedy okazało się, że prowadzący auto 50-latek z Radomia nie posiada uprawnień do kierowania i jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. W związku z powyższym policjanci pojechali z nieodpowiedzialnym mężczyzną do komendy, a jego pojazd przekazali trzeźwej, wskazanej przez niego osobie. Po wykonaniu czynności mieszkaniec Radomia opuścił komendę.

Ci sami funkcjonariusze nie kryli zdziwienia, gdy po niespełna dwóch godzinach zauważyli rozliczonego 50-latka, kierującego tym samym autem. Tym razem poruszał się ulicą Krakowską w Skarżysku.  Policjanci zatrzymali volkswagena i ponownie sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Tym razem wydmuchał prawie promil.

Wkrótce sprawcę dwóch drogowych przestępstw rozliczy sąd. Oprócz wysokiej grzywny grozi mu nawet dwuletni pobyt za kratkami. W kłopoty wpędził się także znajomy 50-latka, który wydał mu auto wiedząc, że jest nietrzeźwy i nie posiada uprawnień do kierowania.

źródło: policja.pl

wideo: tamże, fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *