112

Pijany kierował ruchem! Miał ponad promil alkoholu w organizmie

Nie trzeba dużej wyobraźni, aby uświadomić sobie, co mogło się wydarzyć we wtorkowy poranek, gdyby nie interwencja sulęcińskiej drogówki. Ich uwagę zwrócił 44-latek regulujący ruchem na Drodze Krajowej numer 92, który miał problem z utrzymaniem równowagi.

r e k l a m a

We wtorek (7 czerwca bieżącego roku) po godzinie 7.00, sulęcińscy policjanci pełnili służbę na Drodze Krajowej numer 92. Za miejscowością Boczów, zatrzymali się na sygnał osoby uprawnionej do regulacji ruchem, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi. Funkcjonariusze zauważyli jednak, że mężczyzna ma problem z utrzymaniem równowagi, co od razu wzbudziło ich podejrzenia. Postanowili wykonać badanie stanu trzeźwości 44-latka.

Wynik przyprawił o gęsią skórkę. Urządzenie wskazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. W takim stanie podjął się on regulacji ruchem, na drodze krajowej o bardzo dużym natężeniu ruchu, w tym przede wszystkim ruchu pojazdów ciężarowych. Szybka reakcja sulęcińskiej drogówki, z dużą dozą prawdopodobieństwa zapobiegła tragedii.

Nie ciężko jest wyobrazić sobie, co mogłoby się stać, w sytuacji gdy mężczyzna nadałby nieprawidłowy sygnał lub zrobiłby to zbyć późno. Swoim skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem, 44-latek dopuścił się przestępstwa z artykułu 180 Kodeksu Karnego, czyli pełnienia w stanie nietrzeźwości czynności związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu. Stając przed wymiarem sprawiedliwości musi on liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wszystko wskazuje także na to, że straci on również uprawnienia do regulacji ruchem

Źródła: policja.pl

fot.ilust.arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *