AktualnościPolitykaPolska

Polacy manifestują solidarność z obrońcami granic. Pogrzeb poległego żołnierza może zgromadzić tysiące uczestników!

Mateusz Sitek, żołnierz Wojska Polskiego poległy w obronie granicy zostanie pochowany w środę, 12.06.2024 r. o godz. 11:00 w kościele pw. św. Anny w miejscowości Nowy Lubiel (woj. mazowieckie). Liczne organizacje patriotyczne oraz osoby indywidualne planują oddać hołd poległemu.

Pod warszawskim szpitalem, w którym zmarł poległy składane są kwiaty oraz setki zniczy. Także pod innymi jednostkami Wojska Polskiego pojawiły się znicze.

Informacja o próbie politycznego wykorzystania rannego żołnierza i poleceniu, by sztucznie utrzymać go przy życiu do wyborów do europarlamentu, zwróciła uwagę na dwuznaczną politykę rządu Donalda Tuska wobec obrony polskich granic.

Śmierć szeregowego Sitka zbiegła się z informacją o aresztowaniu trzech żołnierzy, którzy w samoobronie oddali strzały ostrzegawcze w kierunku migrantów szturmujących granicę.

Wydarzenia te obnażyły skandaliczną politykę rządu 13 grudnia wobec broniących granicy funkcjonariuszy. Informacja o rozbrojeniu polskich żołnierzy i funkcjonariuszy wzmogła ataki na polską granicę oraz brutalność napastników próbujących wkroczyć do Polski.

Wyciek informacji o skandalicznej polityce rządu 13 grudnia spowodował gigantyczny spadek w sondażach przed eurowyborami sił związanych z rządem 13 grudnia pod wodzą Donalda Tuska.

Pogrzeb szeregowego Sitka, pośmiertnie awansowanego na sierżanta może być okazją na ogromną manifestację patriotyczną w obronie polskich funkcjonariuszy broniących granic oraz przeciwko skandalicznej polityce rządu Donalda Tuska narażającej życie i zdrowie żołnierzy, policjantów i Straży Granicznej.

źródło: pp

fot. AS/X

Facebook Comments