Ciekawostki

Pokój w hotelu tylko dla par po ślubie? Nowy poradnik dla hotelarzy i restauratorów

Poradnik zatytułowany „ Wolność słowa, sumienia i wyznania w miejscu pracy” to publikacja wydana przez Ordo Iuris. Kontrowersyjny tekst skierowany jest do przedsiębiorców głównie z branży turystycznej i restauratorów.

r e k l a m a

Poradnik „Wolność słowa, sumienia i wyznania w miejscu pracy” przygotowali założyciel Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski i Magdalena Majkowska. Jest on skierowany do przedsiębiorców i zachęca do wprowadzenia rygorystycznych norm obyczajowych między innymi w hotelach.

W poradniku napisano, że “przedsiębiorca ma prawnie zagwarantowaną możliwość sprzeciwu sumienia w sytuacji, gdyby wykonanie usługi było sprzeczne z wyznawanymi przez niego wartościami, co może wprost zakomunikować potencjalnemu usługobiorcy”.

Opisano także przykłady takich sytuacji. Autorzy podają np. “cukiernia może odmówić wykonania tortu ślubnego dla pary jednopłciowej, jeśli z uwagi na wyznawane wartości sprzeciwia się nadaniu przywilejów małżeńskich jednopłciowym konkubinatom”.

Podobne rady skierowano np. do restauratorów w odniesieniu do świadczenia usług dla par jednopłciowych, oraz hoteli stwierdzając, że: hotel może odmówić wynajmowania pokoi z łóżkami dwuosobowymi dla par, które nie są małżeństwami.

Źródło: pp

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *