Pokonał ściany i szczepionki?! Omikron pokazał swoją moc

Naukowcy z Hongkongu potwierdzili, że udokumentowali przypadek w którym nowa mutacja COVID zaraziła osoby w pełni zaszczepione i odseparowane od siebie! Niezwykły przypadek odkryto w jednym z hoteli.

Najnowszy wariant koronawirusa Omikron rozprzestrzenił się między dwoma w pełni zaszczepionymi podróżnymi w korytarzu hotelu w Hongkongu, w którym osoby te przebywały na kwarantannie – poinformował Bloomberg.

Przypadek ten potwierdzają także naukowcy i lekarze. Niewytłumaczalne zjawisko dowodzi jak mało znana jest nowa mutacja COVID oraz jak bezużyteczne i nieskuteczne są szczepionki wciąż podawane na całym świcie.

Około 450 naukowców na całym świecie rozpoczęło pilne badania wariantu Omikron. Mają one na celu zrozumienie, w jakim stopniu najnowsza mutacja może być odporna na szczepienie przeciwko koronawirusowi.

„Wykrycie wariantu Omikron u dwóch w pełni zaszczepionych osób, do którego transmisji doszło w korytarzu hotelu, w którym przebywały na kwarantannie, uwydatniły tę potencjalną obawę” – stwierdzili w swoim badaniu hongkońscy naukowcy.

Na podstawie: Bloomberg/WHO/PP

fot. arch.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.