Polacy w finale baraży! 29 marca mecz o Mundial

Władze światowego futbolu zdecydowały o usunięciu Rosji z gry o występ na mistrzostwach świata w Katarze. Tym samym Polska weszła do finału baraży gdzie o Mundial zagra ze Szwecją lub Czechami.

Mecz Polska – Rosja miał odbyć się 24 marca w Moskwie. PZPN kategorycznie odmówił spotkania z drużyna kraju który dokonał zbrodniczej napaści na Ukrainę. Po długich rozmowach i negocjacjach ostatnie FIFA zdecydowała, że Polska wejdzie do finału baraży bez rozgrywania meczu.

Z decyzji tej niezadowoleni się Czesi oraz Szwedzi którzy muszą rozegrać swoje mecze a tym samym jedna z tych drużyn przystąpi do meczu z Polską bardziej zmęczona.

Rozważano także opcję wyznaczenia innej drużyny na mecz z Polską zamiast Rosji. Teoretycznie w kontekście zastąpienia Rosji wymieniano Słowację (zajęła 3. miejsce w grupie za Rosją), Węgry (najlepsza ekipa z Ligi Narodów, która nie awansowała do baraży) lub Norwegię (najlepsza ekipa z 3. miejsc w grupach eliminacyjnych). Nie udało się jednak w tak krótkim czasie zaplanować innego międzynarodowego meczu dla Polaków.

29 marca zagra w Chorzowie Polska zagra w decydującym o awansie meczu ze zwycięzcą pary Szwecja – Czechy.

Źródło: pp

fot. arch.

Facebook Comments