PolitykaPolskaUkraina

Polacy za odsyłaniem młodych Ukraińców do walki za własną ojczyznę

Według szacunków do Polski od wybuchu wojny na Ukrainie napłynęło ponad 2,5 miliona Ukraińców. Obecnie w Polsce przebywa ich około miliona. Wielu z nich to młodzi mężczyźni, którzy wyjechali z kraju, aby uniknąć poboru do wojska.

Podstawowym probelem Ukrainy w obecnej fazie wojny jest brak rekrutów. Młodzi mężczyźni z Ukrainy masowo uciekli za granicę w tym do Polski. Także ci pozostający na Ukrainie nie kwapią się do walki za własną ojczyznę.

Wobec braku chętnych do walki Ukraina zaprzestała obsługi konsularnej mężczyzn w wieku poborowym, by zmusić ich do powrotu do kraju i walki za swoją ojczyznę…

Pracowania IBRIS na zlecenie „Rzeczpospolitej” zapytała Pollaków, czy popierają odsyłanie Ukraińców w wieku poborowym do ich kraju.

Ponad połowa pytanych (50,7 proc.) poparła odsyłanie Ukraińskich mężczyzn do walki za własny kraj. Tylko 39 proc. badanych było innego zdania.

Nacisk na odsyłanie Ukraińców do walki zwiększa się wraz z przygotowaniami opinii publicznej do wysłania wojsk innych krajów NATO na Ukrainę. Prym w tej nieformalnej koalicji chcącej interwencji wojsk NATO wiedzie Francja i Polska co ujawnił premier Słowacji Fico, inne kraje (poza bałtyckimi) nie chcą udziału swoich żołnierzy w wojnie z Rosją na terenie Ukrainy.

Źródło: pp

fot. arch. ilust.

Facebook Comments