Piłka nożnaSport

Liga Narodów: Belgia – Polska 6:1

Mecz reprezentacji Polski z Belgą w Lidze Narodów od początku był wyrównany. Gol Roberta Lewandowskiego otworzył wynik spotkania w 28 minucie meczu.

r e k l a m a

Belgowie upokorzeni porażką w meczu z Holandią, gdzie stracili 4 gole od początku meczu z Polską przystąpili do ataków. Pierwsze 10 minut meczu to kilka okazji na zdobycie bramki przez Belgów.

Po początkowym naporze, reprezentacja Polski rozpoczęła dynamiczne akcję z kontrataku. W 28 minucie meczu niezawodny Robert Lewandowski otworzył wynik meczu zdobywając bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy znów Belgowie odzyskali inicjatywę. W 42 minucie doszło do wyrównania wyniku. Bramkę dla Belgów zdobył Alex Witsel.

Początek drugiej połowy to wyrównana gra. Na boisku Bereszyński za Puchacza i Damian Szymański za Krychowiaka. Belgowie nie przejawiają inicjatywy jaką mieli na początku pierwszej połowy. Polacy z biegiem czasu zdobywają

przewagę. Wyrównana gra w środku pola. Belgowie skupiają się na kontratakach.

58 minuta,  kontra Belgów ze środka boiska i bramkę zdobywa Kevin De Bruyne. 2:1 dla gospodarzy meczu. Belgowie przejmują inicjatywę w grze. Przyspieszenie gry. Rewelacyjna postawa polskiego bramkarza Bartosza Drągowskiego. Kolejna zmiana w polskim zespole. Na boisku Matty Cash za Sebastiana Szymańskiego. Trener Michniewicz zmienia ustawienie drużyny. 68 minuta, zgodnie z zapowiedziami sprzed meczu, boisko opuszcza Robert Lewandowski, za niego Adam Buksa.

Ostanie 20 minut meczu.Wyrównana gra w środku boiska. 72 minuta… strata piłki w środkowej części boiska. 3:1 dla Belgów. Bramkę zdobywa Leonardo Trossard.

Belgowie zyskują przewagę. Gra toczy się na polskiej połowie boiska, Polacy zepchnięci do defensywy. 80 minuta. Rzut rożny dla Belgii… 4:1. Bramkę zdobywa Trossard.

84 minuta… 5:1 Belgowie mają totalna przewagę pod koniec meczu. Strzelcem bramki Leander Dendoncker.

Ostanie minuty meczu. Desperackie i nieskuteczne próby Polaków na zdobycie bramki. W doliczonym czasie gry bramka na 6:1… Koniec meczu.