Piłka nożnaSportZ OSTANIEJ CHWILI

Polska lepsza od Argentyny. Pokonali Arabię Saudyjską 2:0

Mecz z Arabią Saudyjską był kolejnym horrorem z udziałem Polaków w Katarze. Mimo przewagi Saudyjczyków i karnego dla nich. Mecz zakończył się wynikiem 2 do 0 dla drużyny Czesława Michniewicza. Strzelcami Zieliński i Lewandowski.

Mecz z Arabią Saudyjską nie może budzić optymizmu. Reprezentacja Saudyjczyków cały mecz miała przewagę nad drużyną Czesława Michniewicza. Jednak bramka w 39 minucie meczu wpadła właśnie do siatki Saudyjczyków. Strzelcem Zieliński. Asysta Lewandowski. Kolejną pod koniec drugiej połowy po błędzie obrońców z Arabii Saudyjskiej strzelił Robert Lewandowski.

Koniec pierwszej połowy to kontrowersyjny rzut karny dla Saudyjczyków. Szczęsny broni pewnie ratując korzystny dla Polaków wynik.

Koniec drugiej połowy to poprzeczka i słupek reprezentacji Polski. Jednak wciąż w ataku dominowali Saudyjczycy. Pod koniec drugiej połowy wyrównana walka  jednak gola zdobywa Robert Lewandowski! 2:0 dla Polski.

Nerwowa końcówka, bohaterem meczu, Wojciech Szczęsny który poza rzutem karnym obronił wiele strzałów Saudyjczyków.

Kolejny mecz reprezentacji Polski z Argentyną. Argentyńczycy podrażnieni porażką z Arabią Saudyjską mogą być prawdziwą chwilą prawdy dla drużyny Michniewicza. Będzie to decydujący mecz o awansie do kolejnej rundy katarskiego mundialu.