HobbyKulinariazdrowie

Polskie przysmaki trafiły na listę produktów rakotwórczych!

Jednymi ze znaków rozpoznawczych polskiej kuchni są kiszonki. Kiszona kapusta i ogórki są nieodzownym składnikiem wielu potraw i niezastąpionym dodatkiem tradycyjnych polskich potrwa. Według WHO, tego typu produkty powinny być usunięte z diety jako niebezpieczne i rakotwórcze.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), w ostatnich latach gwałtownie traci swój autorytet. Kontrowersyjne komunikaty na temat COVID oraz udział w ideologicznej dyskusji na temat ilości płci człowieka powodują upadek autorytetu tej agendy ONZ.

W WHO istnieje specjalna lista produktów sprzyjających rozwojowi chorób nowotworowych. Do kontrowersyjnego spisu trafiły także kiszonki, uważane przez większość naukowców za zdrowe i naturalne źródło m.in. witaminy C.

Eksperci podkreślają, że takie stanowisko WHO może być spowodowane naciskami lub nawet korupcją ze strony koncernów żywnościowych. Koszenie zapewnia produktom długotrwała świeżość oraz zabezpiecza walory żywnościowe. Jest to przeciwieństwo żywności modyfikowanej chemicznie oraz wysoko przetworzonej, na której zarabiają globalne koncerny.

Polscy eksperci podkreślają, że jeśli kiszonki wpływałby na rozwój chorób nowotworowych w Polsce nastąpiłaby epidemia onkologiczna. Obiektywne dane nie wskazują by stanowisko WHO na temat kiszonek pokrywało się z faktami a wiele z nich podkreśla walory zdrowotne i żywieniowe kiszonek.

Źródło: pp

fot. ilust.

 

 

Facebook Comments