112AktualnościWarszawa

Polują na kobiety wracające nocą. W policyjnej obławie zatrzymano cudzoziemców

Warszawska policja urządziła ogromną obławę na przestępców seksualnych. Polowali oni w nocy na kobiety korzystające z usług „tanich przewoźników”. Wśród zatrzymanych zdecydowana większość to obcokrajowcy!

r e k l a m a

Warszawska policja sprawdziła niemal 200 pojazdów i ich kierowców. Akcja przeprowadzona przez stołecznych policjantów miała na celu uderzenie w przestępców seksualnych.

Kierowcy „tanich przewoźników” oferujący swoje usługi za pomocą aplikacji byli sprawcami wielu napaści seksualnych w stolicy i innych miastach.

W rejonach wytypowanych lokali zostały umiejscowione posterunki składające się z policjantów Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, Wydziału Kryminalnego KSP, Wydziału Ruchu Drogowego KSP, Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP oraz Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Dodatkowo działały także mobilne zespoły funkcjonariuszy wydziałów pionu kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, które przemieszczały się po Warszawie we wskazane miejsca, w zależności od potrzeb kolegów będących na posterunkach – informują mundurowi na policja.pl.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 189 osób oraz skontrolowali 177 pojazdów. W wyniku podjętych czynności za popełnione przestępstwa zatrzymano 12 kierowców, głównie z popularnych firm oferujących transport na aplikację m.in. za posługiwanie się fałszywymi prawami jazdy, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów czy też posiadanie dokumentu pochodzącego z przestępstwa. – informują funkcjonariusze.

r e k l a m a

Większość zatrzymanych osób to obcokrajowcy.

Przeprowadzone działania przyniosły oczekiwany rezultat. Dodatkowo wzrosła świadomość kierowców trudniących się przewozem osób, głównie cudzoziemców, że znajdują się oni pod kontrolą i wszelkie popełniane przez nich przestępstwa i wykroczenia spotkają się z natychmiastową i nieuchronną reakcją policji – podsumowano w komunikacie policyjnym.

Policja apeluje o ostrożność zwłaszcza podczas nocnych powrotów pod wpływem alkoholu. Przestępcy właśnie takie okazje wykorzystywali do swych bulwersujących czynów o charakterze seksualnym.

Źródło: policja.pl/pp

fot. arch.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *