AktualnościCiekawostki

Będzie powrót nauki zdalnej? Tym razem to nie COVID – powód szokuje!

Nauka zdalna stała się powszechna w okresie pandemii COVID. Wielu uczniów i studentów tęskni za tym trybem nauki. Nieoczekiwanie pojawiła się szansa na powrót takiego trybu edukacji. Powód przywrócenia nauki zdalnej tym razem jest szokujący.

r e k l a m a

Wiele dzieci tęskni za nauką zdalną. Obniżenie wymagań i brak dyscypliny był szansą dla wielu uczniów na poprawienie wyników bez nauki i wysiłku. Także studenci chwalili sobie naukę zdalną jako niewymagającą wysiłku i zaangażowania. Przeciwni byli rodzice dzieci oraz pracodawcy. Nauka zdalna wymagała bowiem nadzoru rodziców i pozostawania w domu jednego z nich.

Nieoczekiwanie głos w sprawie powrotu nauki zdalnej zaczęli zabierać rektorzy wyższych uczelni i dyrektorzy szkół.

Wzrost kosztów energii oraz niemożliwość dostatecznego ogrzania budynków skłania administratorów szkół i uczelni do rozważania wprowadzenia częściowej nauki zdalnej.

Władze Uniwersytetu w Białymstoku jako pierwsze postanowiły ograniczyć naukę stacjonarną studentów powołując się właśnie na ceny energii i ogrzewania.

Dyrektorzy szkół podstawowych i średnich mają ograniczą możliwość decyzji w sprawie trybu nauki. Z tego względu bierze się pod uwagę wprowadzenie nauki częściowo zdalnej w okresie zimowym.

Źródło: PP

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *