CiekawostkiFinanse & bussines

Jest praca! 45 tys. złotych za 5,5 godziny dziennie

Do 9 marca trwa nabór jaki ogłosiła Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Nienaganna dykcja i perfekcyjny język angielski może dać Ci stanowisko z pensją 45 tysięcy złotych miesięcznie!

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej poszukuje kandydatów do pracy w charakterze kontrolerów ruchu lotniczego. Według informacji PAŻP, w stolicy na takim stanowisku można zarobić nawet 45 tys. zł miesięcznie.

Kontroler ruchu lotniczego dyżuruje przez 7,5 godz., z czego na stanowisku operacyjnym spędza 5,5 godz. Po każdych dwóch godzinach pracy, kontrolerom przysługuje obowiązkowa jedna godzina przerwy na odpoczynek.

Na jedno miejsce zgłasza się średnio 100 kandydatów. Oznacza to, że rekrutację przechodzi średnio około 30 osób spośród 3 tys. kandydatów. Ostatecznie szkolenie przechodzi średnio połowa z nich.

Nabór trwa do 9 marca 2022 r. Miejscem pracy przyszłych kontrolerów będą porty lotnicze w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku.

Od kandydatów oczekuje się wykształcenia na poziomie co najmniej średnim, doskonała znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie oraz nienagannej dykcji.

PAŻP wylicza, że koszt wyszkolenia jednego kontrolera ruchu lotniczego to kwota od około 600 tys. zł do nawet 1 mln zł.

Źródło: pażp

fot. Ilust.

Facebook Comments