Prezydenci miast za radykalną segregacją sanitarną! Sprawdź którzy

Unia Metropolii Polskich apeluje do rządu o podjęcie pilnych działań w związku z COVID-19. Pod apelem podpisali się prezydenci miast zrzeszonych w UMP która skupia włodarzy wywodzących się głównie z Platformy Obywatelskiej i jej przybudówek.

Włodarze miast, domagają się – podjęcia prac w trybie natychmiastowym nad aktami prawnymi umożliwiającymi pracodawcom weryfikację posiadania przez pracowników Unijnego Certyfikatu Covid (UCC) i podejmowanie stosowanych działań w obrębie zakładu pracy.

Ponadto prezydenci chcą także wyeliminowania z przestrzeni publicznej osób niezaszczepionych, lub takich, które nie wylegitymują się się odpowiednim wynikiem testu na COVID-19.

Prezydenci nalegają także na radykalne ograniczenie dostępu osób niezaszczepionych do przestrzeni publicznej oraz instytucji.

Wskazujemy jako konieczne i społecznie uzasadnione, niezwłoczne wprowadzanie wymogu okazywania aktualnych tzw. certyfikatów covidowych bądź certyfikatów ozdrowieńca przy każdorazowym wejściu do budynków użyteczności publicznych oraz innych miejsc gromadzenia się dużych grup osób. Takim wymogiem objęte powinny być w szczególności: restauracje, kina, teatry, sale koncertowe, muzea, hale sportowe, baseny, placówki bankowe, salony kosmetyczne, fryzjerskie, placówki handlowe (za wyjątkiem sklepów z detaliczną sprzedażą żywności, środków higienicznych i aptek), placówki oświatowe, pomocy społecznej i administracji publicznej (rządowych i samorządowych), placówki pocztowe i ochrony zdrowia (dla pacjentów zgłaszających się na wizyty i zabiegi planowe, osób towarzyszących i odwiedzających pacjentów), itd. – czytamy w apelu UMP.

Pod listem podpisało się dwunastu prezydentów miast zrzeszonych w UMP. Są to:

Tadeusz Truskolaski – Białystok
Rafał Bruski – Bydgoszcz
Aleksandra Dulkiewicz – Gdańsk
Marcin Krupa – Katowice
Jacek Majchrowski – Kraków
Krzysztof Żuk – Lublin
Hanna Zdanowska – Łódź
Jacek Jaśkowiak – Poznań
Konrad Fijołek – Rzeszów
Piotr Krzystek – Szczecin
Rafał Trzaskowski – Warszawa
Jacek Sutryk – Wrocław

Źródło: UMP/PP

fot. arch. GD

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.