CiekawostkiPolska

Proroctwa mistyków katolickich na 2023 rok dotyczące Polski

Przyszłość często powoduje niepokój i wiele pytań. Na wiele z nich odpowiedzi można odszukać w proroctwach. Część z nich ma dotyczyć Polski i nadchodzącego roku 2023.

Proroctw jest wiele. Ich źródłem są osoby duchowne oraz świeckie twierdzące, że mają wizje dotyczące przyszłości. Część z takich przepowiedni jest uznane i uważane za wiarygodne ze względu na to, że spełniały się w przeszłości.

r e k l a m a

Jedną z ciekawszych przepowiedni jest ta spisana w roku 1908 przez katolickiego księdza Bronisława Markiewicza.

Według badaczy dotyczy ona czasów współczesnych. Czytamy w niej między innymi o tym, że Polacy będą nieść masową pomoc bliźnim. Odnosi się to do wydarzeń związanych z migracją Ukraińców do Polski.

Uważa się także, że ksiądz Markiewicz przewidział wcześniej takie wydarzenia jak pandemia COVID czy pontyfikat Jana Pawła II.

Innym ciekawym proroctwem jakie wiąże się z Polską i jej przyszłością są przepowiednie siostry Teresy Neumann, uznanej przez Kościół za Służebnicę Boża. Jej słowa wprost dotyczą Polski.

r e k l a m a

Gdyby kiedykolwiek doszło do III wojny światowej, to Polska ocaleje. Gdy żołnierze zapytali, dlaczego, odpowiedziała: »Ponieważ przez Polskę wkrótce zacznie pielgrzymować Matka Boska Częstochowska i weźmie wasz kraj w swą macierzystą opiekę« — głosi fragment wizji Teresy Neumann. Polska powstanie wolna i będzie jednym z najpotężniejszych mocarstw w Europie. Pod hegemonią Polski Słowianie połączą się i utworzą własne katolicko-słowiańskie mocarstwo Europy, którego granicami będą: Odra, Nysa, Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne, Dniepr i Dźwina — twierdzi mistyczka.

Proroctwa takie są uznawane za wizje prywatne. Kościół dopuszcza ich boskie pochodzenie jednak nie są one częścią nauki samego Kościoła.

Źródło: pp

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *