Przejechał przez przejazd kolejowy razem ze szlabanem… [WIDEO]

Policjanci z kieleckiej drogówki prowadzili w piątek w Wiernej Rzece oraz w Rykoszynie działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny przejazd kolejowy”. W oku policyjnej kamery znalazł się 29-latek który za swoje manewry zapłacił mandat w wysokości 2100 złotych!

Zdarzenia drogowe, do których dochodzi na przejazdach kolejowych, najczęściej są tragiczne w skutkach, a ich uczestnicy często tracą zdrowie a nawet życie. Należy pamiętać, że po zmianie taryfikatora od stycznia 2022 r. wszelkie wykroczenia popełniane na przejazdach kolejowych są karane mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych.

Stróże prawa wzięli pod lupę zachowanie kierowców na dwóch przejazdach kolejowych w gminie Piekoszów. Policjanci podczas prowadzonych działań ujawnili pięciu sprawców wykroczeń, za które zostali odpowiednio rozliczeni. Wyjątkowo nieodpowiedzialnie, ale i pechowo zakończyła się interwencja dla 29-letniego kierowcy Iveco. Prowadzący dostawczaka nie tylko złamał przepisy, ale i omal nie złamał kolejowego szlabanu. Mężczyzna wjechał na przejazd, gdy zapory opuszczały się i jedna z nich zatrzymała się na dachu pojazdu. Na druku bloczka mandatowego policjanci z wydziału ruchu drogowego kieleckiej komendy wpisali kwotę 2100 złotych. Ponadto 29-latek otrzymał 6 punktów karnych.

Prowadzone działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Kierujący zbliżając się do przejazdu kolejowego musi zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, że tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego daje nam gwarancję bezpieczeństwa!

Źródło: policja.pl

fot. /wideo: tamże

Facebook Comments