112Aktualności

Pseudokibice zatrzyamni w tramwaju. Mieli przy sobie niebezpieczne narzędzia

W  rejonie krakowskich Czyżyn policjanci interweniowali wobec kilkuosobowej grupy osób jadących tramwajem, którzy posiadali przy sobie niebezpieczne narzędzia. Według zgłoszenia, chwilę wcześniej miały one zakłócać porządek publiczny na terenie Nowej Huty.

r e k l a m a

We wtorek, 9 maja 2023 roku policjanci z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie otrzymali informacje, że po jednej z ulic w Nowej Hucie miała biegać grupa pseudokibiców, posiadających przy sobie niebezpieczne narzędzia. W trakcie i sprawdzania rejonu, którego dotyczyło zgłoszenie, funkcjonariusze zostali powiadomieni, że w tramwaju jadącym w kierunku centrum Krakowa znajdują się najprawdopodobniej osoby będące w ich zainteresowaniu.

Mundurowi szybko dotarli w rejon Czyżyn, gdzie na jednym z przystanków komunikacji miejskiej weszli do wskazanego w zgłoszeniu tramwaju i wylegitymowali grupę 9 osób. Czworo z nich było w wieku 17 lat, trzy w wieku 16 lat, jedna – 14 i jedna w wieku 19 lat. Wszystkie te osoby  posiadały przy sobie różnego typu emblematy świadczące o przynależności do środowiska kibiców jednej z krakowskich drużyn piłkarskich. W trakcie interwencji policjanci znaleźli porozrzucane w wagonie niebezpieczne przedmioty, m.in. maczetę, pojemniki z gazem pieprzowym, petardy, pistolet na gaz, maski przeciwgazowe oraz kominiarki. Rzeczy te zostały zabezpieczone, natomiast osoby niepełnoletnie przewieziono do pobliskiej jednostki, skąd zostały odebrane przez opiekunów. 19-latkowi wręczono  wezwanie do stawiennictwa w Komisariacie Policji VII w Krakowie, gdzie zostanie przesłuchany.

źródło: policja.pl

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments