Putin sięga bo bron ostateczną? Wystrzelono rakietę balistyczną „Szatan”

Wobec porażki na Ukrainie na Kremlu zapanowała nerwowość. Rosyjski dyktator straszy sięgnięciem po swoją ostateczną broń – pociski atomowe. Jeden z nich, zdolny do przenoszenia 10 głowic nuklearnych wystrzelono w północno-zachodniej Rosji.

Rakieta R-36M oznaczana jako „Sarmat” występuje w kodach NATO jako (SS-18) „Szatan” lub „Szatan 2”. Jest to jedna z największych rakiet tego typu na świecie. R-36 może przenosić 10 głowic atomowych na odległość do 16 000 km. Waga startowa rakiety to ponad 200 ton.

r e k l a m a

Konstrukcja rakiety pochodzi sprzed 50 lat i sięga wyścigu kosmicznego USA – ZSRR. Mimo to rakiety tego typu stanowią trzon sił atomowych Rosji. Są wystrzeliwane z silosów oraz stanowisk mobilnych.

Obecnie dla takich krajów jak USA nie stanowią one zagrożenia z uwagi na przestarzałą technikę, jednak jedna taka rakieta wystarczyłaby do zniszczenia kraju wielkości Polski.

Rakiety typu „Sarmat” są obecnie modernizowane i przez propagandę Rosyjską przedstawiane są jako „cudowna broń”.

r e k l a m a

Obecne testy pocisków mają na celu wywarcie presji na NATO i kraje zachodnie. Propagandowe działania Rosji i zbrodnicza wojna prowadzi jednak do wzmocnienia solidarności obronnej na zachodzie. Neutralne kraje takie jak Finlandia i Szwecja rozważają wstąpienie do NATO co odepchnęło by Rosję od Bałtyku.

Także plany likwidacji NATO jakie pojawiały się we Francji i Niemczech odeszły w niebyt wraz z obnażeniem zbrodniczej polityki Putina i Rosji.

Źródło: pp/tass

fot.ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.