AktualnościPolitykaŚwiat

Pokojowa Nagroda Nobla dla Putina w 2021 roku?!

Rosyjski pisarz Siergiej Komkow jeden z wielbicieli Władymira Putina zgłosił jego kandydaturę do Pokojowej Nagrody Nobla.

Człowiek odpowiedzialny za napaść na Gruzję, zbrodnie wojenne w Czeczeni, atak na Ukrainę według rosyjskich mediów ma wysokie szanse na otrzymanie nagrody. Pokojowe Nagrody Nobla zostaną wręczone 10 września 2021 roku w Oslo. Do grona kandydatów do tej prestiżowej nagrody dołączył Władymir Putin odpowiedzialny za liczne konflikty zbrojne oraz wojenne zbrodnie rosyjskich sił zbrojnych oraz „zielonych ludzików”.

Kandydaturę Putina zgłosił pisarz Siergiej Komkow, jeden z miłośników Putina i beneficjent państwowych nagród, stypendiów i grantów.

Dziś to już de facto moja czwarta nominacja do Pokojowej Nagrody Nobla. Została wysłana 9 września tego roku i już 10 września zgłoszenie trafiło do Norweskiego Komitetu Noblowskiego w Oslo” – powiedział Komkow w czasie konferencji prasowej „O nominacji prezydenta Rosji Władimira Putina do Pokojowej Nagrody Nobla w 2021 roku.

Komkow chwali się, że zaraz po wpłynięciu słusznej i sprawiedliwej kandydatury z Rosji amerykanie zgłosili do nagrody także Donalda Trupa.

Wiemy dokładnie kto, kiedy i o której co do minuty – o godz. 15.07 czasu lokalnego ten list polecony został odebrany w Oslo, podpisał się jeden z sekretarzy komitetu noblowskiego. Po tym zgłoszeniu zaczęła się dosłownie szalona reakcja ze strony amerykańskiej. Już bliżej wieczora, po godz. 16.00 czasu lokalnego amerykański przedstawiciel w Oslo szybciutko, pisząc ją jak gdyby odręcznie, od razu zgłosił nominację do Pokojowej Nagrody Nobla (Trumpa – red.), nie wiadomo w związku z czym, pisząc o uregulowaniu jakiegoś konfliktu między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Izraelem – powiedział Komkow.

Sytuacja wydaje się absurdalna. Jednak wszystkie kandydatury są poważnie rozpatrywane a rosyjskie media sugerują duże szanse na nagrodę dla prezydenta Rosji.

 

Na podstawie: Россия сегодня

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *