Putin chce zakończyć wojnę. Jest konkretna data!

Wojna na Ukrainie okazała się totalna porażką Rosji. Mocarstwo atomowe przez ponad 3 miesiące nie zdołało pokonać wiele razy mniejszego kraju ze słabszą armią. Aby zakończyć blamaż na Ukrainie Putin określił nowe cele i datę zakończenia wojny.

Władymir Putin w obliczu totalnej klęski na Ukrainie i przejścia wojny w fazę walk pozycyjnych z użyciem artylerii wyznaczył nowe cele dla swojej armii.

Aby wyjść „z twarzą” z konfliktu Putin miał określić nowe cele dla swojej armii. Ma ona zdobyć całość obwodów donieckiego i ługańskiego oraz utrwalić tam swoje pozycje. Obecnie okupanci są już we władaniu około 90 proc. tych terytoriów.

Ostateczną datą końca aktywnych działań wojennych ma być 1 dzień lipca. Wtedy to Putin ma ogłosić likwidację faszyzmu na Ukrainie oraz zdobycie „rdzennie ruskich” wg niego ziem Ukrainy.

Data 1 lipca nie jest przypadkowa. Eksperci wojskowi oceniają, że Rosji kończą się zasoby materiałowe i ludzkie. Pobór przeprowadzany w całej Rosji jest sabotowany przez społeczeństwo a morale wojsk jest skrajnie niskie.

Putin liczy także na swoich zwolenników na zachodzie, głównie w Niemczech i Francji, że pomogą mu wymusić na Ukrainie uznanie linii frontu jako nowej granicy. Putin ma być przedstawiany na zachodzie jako inicjator zawarcia pokoju a Ukraina w razie nie przyjęcia rozejmu za agresora i podżegacza wojennego.

Źródło: pp

fot.arch.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *