Rekord prędkości na A2? Policja publikuje nagranie [WIDEO]

O tym, że w Polsce obowiązują już nowe przepisy przekonał się 33-letni obywatel Niemiec, który pędził lubuskim odcinkiem autostrady A2 241 km/h. To o 101km/h za dużo. Dlatego został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Od 1 stycznia pokora wśród kierowców uległa znacznej zmianie. To za sprawą rozporządzenia zmieniającego wysokość grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Po wejściu w życie tych przepisów policjanci mają wreszcie proporcjonalne narzędzie do walki z drogowym piractwem. Przekroczenie prędkości o 71 km/h spotka się karą finansową sięgającą 2500 złotych, a grzywna nałożona przez Sąd może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Nowe przepisy na własnej skórze odczuło w lubuskiem już kilkudziesięciu zmotoryzowanych.

Ostatnio takie zdarzenie miało miejsce w środę /5 stycznia/ na lubuskim odcinku autostrady A2 w rejonie Rzepina. Patrol ruchu drogowego w nieoznakowanym radiowozie zauważył pędzącego kierowcę audi na niemieckich numerach rejestracyjnych. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że kierowca przekroczył tę dozwoloną o ponad 100 km/h. Jechał bowiem 241 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że to 33-letni obywatel Niemiec, który pędził w kierunku Poznania. Policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Takich sytuacji z pewnością w najbliższym czasie będzie jeszcze sporo. Choć już widać, że wielu miejscach kierowcy ściągają nogę z gazu i bardziej kontrolują prędkość, z jaką się poruszają. To wszystko ma prowadzić do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Źródło: policja.pl

Fot./WIDEO: tamże

Facebook Comments