AktualnościPolitykaPolska

Rośnie przewaga PiS. W Sejmie tylko cztery ugrupowania! [SONDAŻ]

Według najnowszego sondażu CBOS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w marcu, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na ponad dwukrotnie większe poparcie niż Koalicja Obywatelska. Nawet zjednoczona opozycja nie może liczyć na większość sejmową.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w marcu, na PiS zagłosowałoby 38 proc. badanych deklarujących udział w wyborach; na KO – 18 proc.

Konfederacja oraz Polska 2050 mogą liczyć na 6 procentowe poparcie. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłby progu wybiorczego.

Według najnowszego sondażu CBOS, poparcie dla partii rządzącej wzrosło o 2 procent. Partia Donalda Tuska zanotowała spadek aż o 6 punktów procentowych.

Pozostałe ugrupowania znalazłby się poza Sejmem notując: Lewica, 4 procent, PSL, 2 procent, pozostałe partie i ugrupowania zanotowały wynik w granicach błędu statystycznego.

Sondaż przeprowadzono od 6 do 16 marca 2023 r. na próbie liczącej 993 osoby – w tym: 58,0 proc. metodą CAPI (wywiad bezpośredni z udziałem ankietera), 24,6 proc. – CATI (wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS) i 17,4 proc. – CAWI (samodzielne wypełnienie ankiety internetowej.

Źródło: CBOS/pp

fot. arch GD

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *