Rozbite dwa samochody i 1100 złotych mandatu [WIDEO]

Nieuwaga kierującego i kolizja na skrzyżowaniu została wyceniona przez policję na 1100 złotych mandatu. Niebezpieczną sytuację zarejestrował miejski monitoring.

O tym jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do sygnalizacji świetlnej przekonał się we wtorek (4 stycznia) mężczyzna kierujący samochodem marki Seat, który zignorował czerwone światło na sygnalizatorze i wjechał w centrum Zielonej Góry na skrzyżowaniu ulic Ułańskiej z Westerplatte, doprowadzając do zderzenia z innym pojazdem. Kierujący nie zwrócił należytej uwagi na sygnalizację świetlną i wjechał na czerwonym świetle. Jak opowiedział policjantom, pojechał za pojazdami, które ruszyły przed nim. Nie zauważył natomiast, że ci kierujący skręcili w prawo stosując się do zielonej strzałki na sygnalizatorze. Kierujący seatem został ukarany mandatem w wysokości 1100 złotych.

Natomiast nagranie miejskiego monitoringu obrazujące przebieg całego zdarzenia, pokazało jeszcze jeden problem. Uczestnicy kolizji na tej drodze, która jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta, przejęci uszkodzeniami samochodów zapomnieli zupełnie o swoim bezpieczeństwie. Mimo dużego natężenia ruchu stali na jezdni lub przemieszczali się wokół swoich pojazdów nie zważając na to co dzieje się na drodze, ryzykując w ten sposób własne zdrowie.

Pamiętajmy, jeśli jesteśmy uczestnikami zdarzenia drogowego, w którym nie ma osób rannych, powinniśmy zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia w ruchu drogowym, zapewnić bezpieczeństwo w miejscu tego zdarzenia oraz niezwłocznie usunąć pojazd z miejsca kolizji, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas, a odpowiedzialne zachowanie na drodze, pomoże nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji!

Źródło : Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

fot./wideo: tamże

Facebook Comments