PolitykaPolskaUkraina

Rusza kampania “To nie nasza wojna”. Wśród liderów ruchu znany TikTok`er

W całej Polsce pojawiają się bilbordy z hasłem „To NIE nasza wojna”. Za kampanią przeciwko angażowaniu się w wojnę na Ukrainie stoi Polski Ruch Antywojenny.

r e k l a m a

Polski Ruch Antywojenny to organizacja która stoi za kampanią „ To NIE nasza wojna”. Jej liderzy wśród których jest Sebastian Pitonia – gwiazda TikToka znany z udziału w ruchu antyszczepionkowym zapowiadają inaugurację swojej akcji w Częstochowie.

Poza sprzeciwem wobec pomocy na rzecz Ukrainy i polskiemu zaangażowaniu w wojnę, PRA jest przeciwko sojuszowi Polski i USA. Liderzy ruchu przypominają tu sprawę rzekomych więzień CIA na terenie Polski.

Polska traktowana jest jako „zderzak strategiczny” USA, na co nie ma naszej zgody. Funkcjonowanie w latach 2003-2005 na terenie Polski tajnego więzienia CIA. (…) Nie ma naszej zgody na popieranie polityki hegemonicznej USA i udział Wojska Polskiego w wojnach napastniczych Waszyngtonu, których efektem była śmierć blisko miliona ludzi po 2001 roku. – piszą na swojej stronie.

Liderzy PRA planują nadać swojemu ruchowi masowy charakter. Po nieudanych próbach kariery na nastrojach antyszczepionkowych, teraz ich celem są Polacy niechętni pomocy na rzecz Ukrainy.

Sprzeciw wobec pomocy na rzecz Ukrainy oraz chęć osłabienia sojuszu z USA to pierwszoplanowe cele Kremla wobec UE i NATO. PRA używa tej narracji do próby kolejnej polaryzacji polskiej opinii publicznej.

Źródło: pp

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Jeden komentarz do “Rusza kampania “To nie nasza wojna”. Wśród liderów ruchu znany TikTok`er

  • Oczywiście że nie jest to nasza wojna. Ukraina by się nami nie martwiła gdyby to nas dotyczyło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *