PolitykaPolskaZ OSTANIEJ CHWILI

Polski rząd chce oddać niemieckie PATRIOTY Ukrainie! Szokujące słowa Błaszczaka

Niemcy zaoferowały Polsce nowoczesne zastawy przeciwlotnicze PATRIOT do obrony polskiego nieba na granicy wschodniej. Niespodziewanie minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił, że chce przekazać je dla Ukrainy!

r e k l a m a

Oferta Niemiec pomocy w obronie polskiego nieba spotkała się początkowo z przychylnością polskiego rządu. Niespodziewanie jednak pojawiła się w sieci szokująca informacja, że rząd polski woli aby niemieckie baterie PATRIOT trafiły na Ukrainę! Według ministra obrony Błaszczaka, niemieckie zestawy powinny chronić niebo nad zachodnią Ukrainą.

Po kolejnych atakach rakietowych Rosji zwróciłem się do strony niemieckiej, aby proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane na Ukrainę i rozstawione przy zachodniej granicy. To pozwoli uchronić Ukrainę przed kolejnymi ofiarami i blackoutem i zwiększy bezpieczeństwo przy naszej wschodniej granicy – napisał na twitterze szef MON.

Takie rozwiązanie zaszokowało polską opinię publiczną. Rezygnacja ze wzmocnienia polskiej obrony na rzecz pomocy Ukrainie to kolejny niezrozumiały ruch rządu po tym jak oddał na Ukrainę polskie czołgi nie uzupełniając stanu wojsk pancernych RP.

Źródło: TT/PP

fot. GD

Facebook Comments

Jeden komentarz do “Polski rząd chce oddać niemieckie PATRIOTY Ukrainie! Szokujące słowa Błaszczaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *