Rząd zwalniał górników, teraz chce sprowadzić na ich miejsce Ukraińców!

Rząd PiS kontynuował politykę likwidacji polskiego górnictwa. Tuż przed wojną na Ukrainę zapowiadano całkowitą likwidację polskich kopalń do roku 2049. Teraz pilnie przygotowuje się specustawę w celu sprowadzenia do Polski górników z Ukrainy!

r e k l a m a

Jak ustaliła „Rzeczpospolita” rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotowuje specustawę mającą na celu sprowadzenie do Polski wykwalifikowanych górników z Ukrainy. Dzięki niej będą mogli oni pracować w polskich kopalniach bez wymaganych polskim prawem szkoleń i uprawnień.

Dotychczasowa polityka likwidacji polskiego górnictwa pochłonęła już prawie 200 milionów złotych. W zapaści jest też szkolnictwo górnicze które praktycznie zaprzestało szkolenia nowych kadr.

Według autorów projektu “sytuacja sektora górnictwa węgla kamiennego zmieniła się diametralnie wraz z agresją Rosji na Ukrainę”. “Pracodawcy sektora górniczego sygnalizują pilną potrzebę uzupełnienia kadr górniczych o wykwalifikowanych pracowników, posiadających kwalifikacje do wykonywania czynności w kierownictwie lub w dozorze ruchu zakładu górniczego” – czytamy w Rzeczpospolitej.

Tysiące górników zwolnionych z pracy w czasach rządów PO i PiS jest oburzonych nowymi decyzjami rządu. Polski sektor górniczy jest niszczony do ponad 30 lat a zastąpienie polskich wysokowykwalifikowanych górników Ukraińcami oburza osoby zwalniane z pracy także w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: RP/PP

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *