Sejm coraz droższy. W 2023 roku wydamy na niego o 100 milionów więcej!

Kryzys, inflacja, wzrost cen. Posłowie chętnie narzekają na te problemy i poszukują recepty na bolączki Polaków. Tymczasem okazuję się, że w 2023 roku podatnicy zapłacą o ponad 100 milionów więcej na swoich reprezentantów w Sejmie!

r e k l a m a

Koszty utrzymania Sejmu rosną. Wzrost cen prądu, inflacja i kryzys gospodarczy daje się we znaki na Wiejskiej. Kancelaria Sejmu wyliczyła, że jej wydatki wzrosły o ponad 100 milionów złotych i w 2023 roku wyniosła 714 milionów. To wzrost o około 23 procent – więc dużo większy niż inflacja lub odzwierciedlający jej prawdziwy poziom.

Najwięcej z tej kwoty zostanie przeznaczone na uposażenia posłów i pracowników Sejmu. Przeznaczono na to kwotę 263 milionów złotych. Kolejne miejsca na liście wydatków zajmują: utrzymanie biur poselskich: 105 milionów i diety dla posłów: 23,8 miliona złotych.

Jak ujawnił dziennik „Fakt” posłowie planują także przyznać sobie podwyżki o około 1000 złotych miesięcznie. Internauci komentują, że to zapewne nagroda za sytuacje gospodarczą kraju. Podwyżki mają dostać także członkowie rządu; wiceministrowie o 1250 złotych a ministrowie o 1400 złotych.

Źródło: Fakt/PP

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *