A jednak wegetarianizm? Ma 189 lat i cieszy się dobrym zdrowiem!

Jonathan urodził się około roku 1832. Jego młodość przypadła u zarania epoki pary gdy na morzach i oceanach królowały żaglowce. Całe swoje życie jest wegetarianinem. Mimo wieku jest nadal zdrowy i aktywny.

Życie Jonathana było równie ciekawe co długie. Urodził się około roku 1832 na Seszelach. W wieku 50 lat został przeniesiony na wyspę Św. Heleny gdzie przebywa do dziś. Jego przeprowadzka była związana z polityką kolonialną Wielkiej Brytanii. Jonathan był prezentem od Seszeli dla jednej z plantacji na wyspie Heleny.

Średnia długość życia żółwi z Seszeli wynosi 150 lat. Jonathan jest więc wyjątkiem. Nie jest jednak jeszcze rekordzistą. Najstarszy żółw odnotowany w historii został podarowany przez słynnego kapitana Cook`a rodzinie królewskiej z Tonga i zmarł w 1960 roku.

Żółw jest karmiony pokarmami dostosowanymi do jego wieku – czyli owocami i warzywami, w tym jabłkami, ogórkami i marchewką.

Obecnie Jonathan ma 189 lat, w dniu, w którym umrze, rząd św. Heleny ma za zadanie odpowiednio uhonorować jego wspaniałe życie. W procederze odpowiednim każdej znanej i ważnej osobie na świecie nekrolog odzwierciedlający jego życie zostanie rozesłany do agencji informacyjnych.

Mimo lekkiego pogorszenia wzroku, żółw jest w dobrej formie. Chętnie pozuje do zdjęć z turystami i spędza czas z innymi przedstawicielami swojego gatunku.

Źródło: PP

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.