Seks w Watykanie? Franciszek znów szokuje!

Seks i dobre jedzenie stały się elementami kolejnej szokującej wypowiedzi papieża Franciszka. Kościół przestaje traktować takie tematy jako tabu. Franciszek publicznie wypowiedział się na oba tematy nie unikając słowa seks!

Kolejne szokujące słowa papieża Franciszka obiegły świat. Tym razem poszło o seks i jedzenie. Burzę rozpętała książka Carlo Petriniego „TerraFutura” w której znalazła się wypowiedź papieża. Media szybko połapały jej fragmenty gdzie wypowiada się papież Franciszek.

Komentowane frazy pojawiły się gdy Ojciec Święty Franciszek wypowiada się na temat przyjemności.

Przyjemność pochodzi bezpośrednio od Boga. Nie jest ani katolicka, ani chrześcijańska, ani żadna inna, jest po prostu boska. Przyjemność z jedzenia ma na celu utrzymanie zdrowia poprzez jedzenie. Tak samo jako przyjemność z seksu ma na celu upiększenie miłości i zagwarantowanie przetrwania gatunku. Obie te przyjemności pochodzą od Boga – przyznał papież na kartach książki.

Fragment nie zawiera w sobie niczego nowego. Kościół akceptuje przyjemności cielesne takie jak seks czy dobre jedzenie jako Boże dary. Zaleca jednak korzystanie z nich z umiarem.

W kolejnym fragmencie podchwyconym przez media Franciszek potępia stosunek do seksu i fizyczności niektórych duchownych. Przypominając oczywiste fakty z nauki i historii Kościoła.

Kościół zawsze potępiał nieludzkie, brutalne i wulgarne przyjemności, a z drugiej strony akceptował ludzkie, proste i moralne przyjemności – przyznał.

Autor książki „TerraFutura” jest założycielem światowego ruchu „slow food”. Ma na koncie wiele książek związanych ze stylem życia.

Na podstawie: Carlo Petrini, TerraFutura/o2

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.