Sensacyjne znalezisko na plaży. Morze wyrzuciło fortunę!

Na jednej z plaż u wybrzeża Wielkiej Brytanii dokonano niezwykłego odkrycia. Były to setki dziwnych obiektów. Okazało się, że każdy z nich jest wart 100 złotych.

Na plaży w Caernarfon w Wielkiej Brytanii Martyn Green odkrył niezwykłe obiekty. Wydawały się zwierzętami z innego świata. 47-latek znalezisko sfotografował i umieścił na facebook`u.

Spacerowaliśmy po plaży, a ona zadzwoniła do nas i powiedziała „wróć, spójrz na to”. Poszliśmy, popatrzyliśmy i wyglądało to na coś nie z tego świata. To była nie lada atrakcja dla miejscowych – powiedział Martyn.

Syn Martyna odkrył w internecie, że to pąkle gęsie. Bardzo rzadkie skorupiaki będące rarytasem w Portugalii i Hiszpanii. Ich cena dochodzi w przeliczeniu do 100 złotych.

Na plaży w Caernarfon znaleziono około 2000 sztuk tego stworzenia. Łączna wartość znaleziska to 50 tys. funtów czyli około 250 tysięcy złotych. Niestety przysmak ten nie jest zbyt populary w Zjednoczonym Królestwie a eksport do Hiszpanii może okazać się trudny z uwagi na nietrwałość tych zwierząt.

na podstawie: facebook.com

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.