CiekawostkiHobbyKulinaria

„Shitty Dinner” czyli … nowa atrakcja polskiej gastronomii

Z jednej strony – gapowaty kelner i papier toaletowy zamiast serwetek, z drugiej – doskonałe jedzenie. To nie opinia o dziwnej restauracji. To tylko namiastka scenariusza absurdalnej i komediowej kolacji Shitty Dinner* , która w końcu dotarła do Polski. 1 kwietnia wystartowała przedsprzedaż, a premiera już w czerwcu 2022 r.

Shitty Dinner to połączenie komediowej improwizacji z doskonałym jedzeniem. To właśnie podczas tego wieczoru w restauracji poznaje się najuczciwszych kelnerów i kucharzy, którzy nie ukrywają przed gośćmi niczego. Nigdy nie wiadomo, co jeszcze się wydarzy. Oczywiście sama kolacja będzie doskonała, a jedzenie perfekcyjne, ale cała otoczka sprawi, że konsumpcję poprzedzą salwy gromkiego śmiechu.

Przedsprzedaż komicznej kolacji rusza symbolicznie od prima aprilis, a premierowy event zaplanowany jest już na czerwiec 2022.

„Przygotowanie i wdrożenie tego niezwykłego projektu zajęło kilka miesięcy. Wizja, scenariusz, aktorzy, rekwizyty – wszystko z dbałością o najdrobniejsze szczegóły – mówi Ewelina Kaźmierczak, specjalista ds. projektów firmy Wyjątkowy Prezent. – Mogę jednak z radością zakomunikować, że jesteśmy niemal gotowi, by zaprezentować jedno z najbardziej wyczekiwanych przeżyć gastronomicznych w Polsce” – dodaje.

Zrodzona na Litwie

Shitty Dinner nie brzmi zachęcająco? Wyjątkowy Prezent zapowiada, że taka kolacja potrafi nie tylko rozbawić, ale także zaskoczyć.

Pomysł na najbardziej absurdalną kolację pojawił się na Litwie, gdzie uznano, że wieczór w restauracji, podczas którego nic nie idzie zgodnie z planem, to wdzięczny temat do żartów i zabawy – nie tylko dla gości kolacji, ale także dla aktorów, wcielających się w obsługę. Shitty Dinner stała się – obok Kolacji w Ciemności – jedną z najpopularniejszych tematycznych kolacji na Litwie oraz w Łotwie. Teraz pojawia się możliwość „poznania” jej również w Polsce.

„Pracę nad Shitty Dinner w Polsce rozpoczęliśmy w czerwcu 2021 roku. Udało się nam znaleźć idealną restaurację na taką kolację pod względem pysznego jedzenia, nie tylko układu sali. Później rozpoczęły się prace nad scenariuszem oraz szukanie aktorów, czyli najważniejsza część projektu. Łącznie przeprowadziliśmy 6 castingów, w których wzięło udział kilkudziesięciu kandydatów – jestem przekonana, że wybraliśmy spośród nich najlepszych, którzy sprostają wyzwaniu i będą zabawiać gości do łez” – opowiada Ewelina Kaźmierczak.

„Połączenie komediowej improwizacji i doskonałego jedzenia okazało się ogromnym sukcesem. Z kolacji na Litwie, Łotwie, w Estonii i Finlandii skorzystało już ponad 6000 osób. Pomimo pandemii zainteresowanie kolacją wciąż rośnie. Uważam, że dzieje się tak, ponieważ jest to okazja na przeżycie fajnego wieczoru, z której mogą korzystać osoby w różnym wieku” – oznajmia Marcin Rumiński, kierownik Działu Produktu i Marki Własnej Wyjątkowego Prezentu.

Perełki zespołu

Goście kolacji znajdą się w samym centrum komediowego spektaklu, który będzie dział się na żywo, tuż przed ich oczami.

Za udany wieczór odpowiadać będą: szef kuchni – Tomir, kelnerka – Dżesika oraz kelner – Maciuś. Szef kuchni Shitty Dinner, Tomir, jest mocno podenerwowanym człowiekiem. Ma żal do całego świata, że przez kontuzję nadgarstka nie wziął udziału w popularnym programie kulinarnym i przez to nie zrobił wspaniałej kariery. Czasem krzyczy i „wspomaga” się trunkami, ale jedzenie przeważnie robi doskonałe.

Kelnerka Dżesika przypomina nieco krokodyla. Ma małe rączki do pracy, ale ogromną buzię do zabawiania gości rozmową, plotkowania i starania się o lepszą przyszłość… dla siebie. Co niby obchodzą ją inni ludzie?

Kelner Maciuś ma serce ze złota i zawsze stara się być perfekcjonistą. Jednak rzadka choroba „gapowactwo złośliwe” skutecznie uniemożliwia mu bycie dobrym kelnerem. Z powodu braku lepszych propozycji wylądował w Shitty Dinner. Startował w wielu konkursach muzycznych. Bez powodzenia.

Dania warte gwiazdek Michelin

Znakomita restauracja na mniej więcej 2 godziny zmieni się w walczącą o przetrwanie knajpkę. Szef kuchni oraz jego zespół, by restauracja nie splajtowała, zrobią wszystko… źle. Tylko jedna rzecz wyjdzie doskonale – 3-daniowa kolacja z lampką wina będzie najbardziej udaną rzeczą podczas tego wieczoru. Przekąska, danie główne i deser przyrządzone zostaną specjalnie na tę okazję, a lampka wina zostanie dobrana specjalnie do potraw. W cenę kolacji są również wliczone napoje, a kolacja występuje w trzech wariantach – mięsnym, wegetariańskim bądź rybnym.

Nieprzypadkowa lokalizacja

Shitty Dinner odbywa się w łódzkiej restauracji Ukryte Rzeki, specjalizującej się w kuchni fusion. Ta elegancka restauracja na dwie godziny zmieni się w miejsce, które ma „nóż na gardle” i walczy o przetrwanie. Połączenie improwizowanej komedii, doskonałego jedzenia i oryginalnej restauracji gwarantuje wieczór pełen wrażeń.

 

*gówniany obiad / tłum. red.

Źródło: Wyjątkowy Prezent za pap-mediaroom

fot.ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *