Film „Pętla” Patryka Vegi wywołał gigantyczny skandal na Ukrainie!

Ukraińskie media rozpisują się o skandalu jaki wywołał w ich kraju najnowszy film Patryka Vegi. Twórcy filmu oskarżani są o pokazywanie Ukraińców z złym świetle i powielanie stereotypów na ich temat.

Portal Strana.ua, zwraca uwagę, że produkcja Vegi przekazuje widzom dużą liczbę stereotypów, przedstawiając Ukraińców jako stręczycieli, prostytutki, łapowników i przestępców. Doniesienia portalu w podobnym tonie podchwyciła m.in. agencja Unian.

Film który cieszy się duża popularnością rzekomo wywołuje u Ukraińców oburzenie.

Strana.ua przedstawia opinię Wiktorii Smal ze Lwowa, która mieszka obecnie pod Krakowem.

Byłam prawdopodobnie jedyną Ukrainką na widowni i nie śmiałam się. Oczywiście mamy korupcję i seksbiznes, ale wydaje mi się przesadą, że absolutnie wszystko można przemycić przez granicę, w tym nieprzytomne dziewczyny, i że każdy na granicy zgadza się przepuścić za łapówkę — oceniła.

Ukraińskie media sugerują konieczność wystosowania protestów przez rząd Ukrainy.

Brak jest jednak w mediach ukraińskich odniesień do tego, że nowy film Patryka Vegi nawiązuje do prawdziwej historii w której obywatele Ukrainy odegrali dużą rolę. Chodzi o tak zwaną aferę podkarpacką gdzie przestępstwa natury seksualnej były popełniane dzięki pomocy przedsiębiorczych Ukraińców oraz Ukrainek …

Powstał film teledyskowy, z montażem tak szybkim, że można by z niego zrobić serial, do tego nafaszerowany scenami rodem z soft porno oraz wyjątkowo siermiężnym językiem. Reżyser oczywiście nadal umie zapewnić pewnemu typu widza rozrywkę i jednocześnie wyprowadzić go ze strefy komfortu, nawet jeśli robi to często dość ogranymi przez siebie chwytami” – pisał w recenzji dla Onetu Paweł Piotrowicz.

Przypomnijmy, że Vega wywołał pod koniec marca kontrowersje kręceniem zdjęć do nowego projektu pomimo epidemii koronawirusa w kraju.

Na podstawie: onet/strana/unina

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.