AktualnościHistoriaŚwiat

Skandal: Hitler idolem niemieckich policjantów!

Skandaliczne odkrycie w niemieckiej policji! Od wielu lat funkcjonariusze zajmowali się wychwalaniem i rozpowszechnieniem treści związanych z Adolfem Hitlerem i jego zbrodniczą działalnością. Internetowe grupy miłośników Hitlera działały w kręgach policji od wielu lat.

Pierwsza z grup miłośników Adolfa Hitlera powstała w 2012 roku, kolejne pięć w 2015. Udział w dyskusji mniej lub bardziej aktywnie brało kilkudziesięciu niemieckich policjantów.

Uczestnicy fanklubów Hitlera dzielili się treściami związanymi z wodzem III Rzeszy. Nie było by to tak straszne gdyby nie ich pochwały na temat działalności zbrodniarza i jawny kult jego pamięci.

Funkcjonariusze zostali automatycznie zawieszeni. Ich mieszkania przeszukano. W wielu z nich znaleziono treści o charakterze nazistowskim. Łącznie postępowaniem objęto 29 policjantów z całych Niemiec.

Na trop grup wpadli funkcjonariusze zajmujący się kontrolą wewnętrzną policji. Do odkrycia doszło przypadkiem gdy jeden z policjantów był objęty postępowaniem związanym z przekazywaniem poufnych informacji. Podczas kontroli jego urządzeń mobilnych na jaw wyszły szczegóły dotyczące grup miłośników Adolfa Hitlera w policji.

Na podstawie: o2.pl

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *