112KościółPolska

Skandaliczna profanacja w Gostyninie. Sprawcami nastolatki

Do kolejnej skandalicznej profanacji doszło w Gostyninie. Dwóch nastolatków na fasadzie katolickiej świątyni umieścili wulgarne napisy.

Dwóch nastolatków w wieku 17 i 18 lat dokonało skandalicznej profanacji. Na murach kościoła św. Marcina umieścili oni wulgarne napisy dotyczące Kościoła Katolickiego.

Sprawców udało się rozpoznać dzięki nagraniom monitoringu a personalia wandali ustalił dzielnicowy. Młodzi ludzie mogą odpowiedzieć także za wcześniejsze akty wandalizmu, jakie miały miejsce jeszcze w 2023 roku.

Młodzi ludzie przyznali się do winy i staną przed sądem. Grozi im wysoka grzywna oraz obowiązek naprawy dokonanych szkód. Mogą odpowiedzieć także za obrazę uczuć religijnych.

Źródło: pp

fot. ilust.arch.

Facebook Comments