Finanse & bussines

Słynna sieć zamyka swoje sklepy. Redukcje także w Polsce?

Słynna sieć zajmująca się dystrybucją odzieży H&M, zamyka kolejne placówki. Łącznie szwedzki koncern zlikwidował już ponad 500 sklepów w całej Europie.

r e k l a m a

Sieć H&M jest jedną z najpopularniejszych marek odzieżowych w Europie. Szwedzki koncern jest od lat obecny także w Polsce.

Obecnie branża odzieżowa przeżywa duży kryzys. Pandemia i przeniesie handlu do sieci stało się trwałym trendem, zmniejszając przychody tradycyjnych placówek.

W nowych warunkach H&M stara się redukować koszty działalności poprzez likwidacje sklepów stacjonarnych. Łącznie w całej Europie sieć zamknęła już 500 placówek. W samym roku 2022 zamknięto 100 placówek a trend ten ma trwać w roku 2023.

Obecnie sieć H&M posiada w Polsce około 200 sklepów.

Sprzedaż szwedzkiego giganta za 2022 rok w naszym kraju wyniosła 1 615 mln koron szwedzkich, czyli o 2 proc. więcej rok do roku. Na ten moment brak informacji, czy sklepy H&M w Polsce mają zostać zamknięte. Sieć nie ukrywa jednak, że pandemia zmieniła zasady robienia zakupów i stawiają obecnie przede wszystkim na rozwój online. -czytamy w SE.

Źródło: zus/pp

fot. ilust.

Facebook Comments