AktualnościCiekawostkiPolska

Antyterrorystyczny stan alarmowy BRAVO przedłużony. Sprawdź co oznacza

Rząd polski zdecydował o przedłużeniu wprowadzonych stopni alarmowych do końca lutego dla terytorium całej Polski. Obowiązujące stany alarmowe to BRAVO dla zagrożeń terrorystycznych oraz CHARLIE dla cyberbezpieczeństwa.

r e k l a m a

Od początku zbrodniczej inwazji Rosji na Ukrainę w Polsce obwiązują podwyższone stany zagrożenia. Obecnie rząd zadecydował o przedłużeniu wprowadzonych stanów alarmowych dla ataków terrorystycznych i cyberterrorystycznych do końca lutego 2023 roku.

Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. – stwierdziło MSWiA w swoich komunikatach.

Wytyczne alarmowe zawierają wytyczne dla służb i obywateli.

Podczas obowiązywania stopnia alarmowego należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń.-zaznaczyło MSWiA.

Stany alarmowe BRAVO i CHARLIE mają obowiązywać do 28 lutego 2023 roku do godziny 23:59.

Źródło: MSWiA/PP

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *