112Aktualności

Strzelanina w centrum Gdańska. Ustalono winnych

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk przekazała w sobotę, że trzech podejrzanych usłyszało zarzuty w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk Śródmieście związanym ze strzelaniną w centrum Gdańska.

Śledczy ustalili, że napastnicy zmusili pokrzywdzonego do określanych działań, czyli samoobrony. Napastnicy podczas napaści grozili użyciem siły fizycznej oraz przedmiotem przypominającym broń palną. Mężczyzna był szarpany i bity. Spowodowało to uraz głowy, skutkujący obrażeniami wymagającymi leczenia poniżej siedmiu dni.

Mężczyzna w celach samoobrony, oddał strzał z broni palnej w kierunku jednego z napastników. 36-latek ranny w nogę został przewieziony w asyście policjantów do szpitala.

Podejrzani nie przyznają się do winy. Jeden z nich złożył wyjaśnienia, ale nie zgadzają się z zebranym materiałem dowodowym. Prokurator złożył do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie trzech podejrzanych. Za zarzucane im czyny grozi do 3 lat pozbawienia wolności – powiedziała PAP prok. Wawryniuk.

Pokrzywdzony nie znał sprawców napaści. Jak podała prokuratura, użycie broni należy zakwalifikować jako samoobronę napadniętego.

Źródło: pap/pp

fot. ilust.

Facebook Comments