Szantażysta polował na kierowców. Policja szuka ofiar jego działań

Kryminalni z chorzowskiej „dwójki” zatrzymali 42-latka, który szantażował kierowców. Mieszkaniec Chorzowa rejestrował wykroczenia popełniane przez kierujących, a następnie żądał od nich pieniędzy grożąc, że zgłosi ich przewinienie drogowe na Policję.

W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji II w Chorzowie trafiły zgłoszenia dotyczące mężczyzny, który w okolicach rynku miał rejestrować wykroczenia kierowców. Następnie podchodził do nich i żądał pieniędzy. Groził, że jeśli ich nie otrzyma, nagranie trafi na Policję i oprócz wyższej kwoty mandatu zostaną nałożone punkty karne. Jedna z ofiar szantażysty zarejestrowała jego wizerunek i poinformowała o sprawie Policję.

Kryminalni błyskawicznie ustalili tożsamość szantażysty. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty stosowania groźby w celu zmuszenia do określonego zachowania, za co grożą nawet 3 lata więzienia. Śledczy w tej chwili potwierdzili trzy tego typu przypadki. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że pokrzywdzonych może być więcej.

źródło: policja.pl

fot. ilust.

Facebook Comments