Szczepionki stwarzają 7-krotnie wyższe ryzyko śmierci niż COVID?!

W renomowanym biuletynie medycznym „Med Check” opublikowano artykuł Instytut Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (NOPJIP) z Japonii. Eksperci medyczni rządowego organu ujawnili, że szczepionki stwarzają większe zagrożenie dla życia młodych ludzi niż COVID.

Biuletyn medyczny „Med Check” ostrzega, że szczepionki COVID mogą stwarzać co najmniej siedmiokrotnie wyższe ryzyko śmierci niż sam wirus dla osób w wieku 20 lat.

Med Check przytoczył doniesienia o osobach w wieku od 20 do 29 lat, które zmarły w ciągu dni lub tygodni po szczepieniu, szacując śmiertelność w tej grupie wiekowej na 3,2 na 1 milion.

Nagły zgon dwojga studentów AWF! Rodzina obwinia szczepionkę

W biuletynie zauważono, że liczba zgonów może być znacznie wyższa. Rząd Japonii podobnie jak rządy innych krajów ograniczają pozyskiwanie danych o skutkach szczepień do ograniczonego czasu po szczepieniu. Brak jest danych na temat odległych skutków szczepień.

Med Check ustalił, że ryzyko zgonu w wyniku szczepienia było ponad siedmiokrotnie wyższe w czerwcu i prawie pięciokrotnie wyższe do 11 sierpnia w porównaniu z ryzykiem związanym z koronawirusem. W ciągu kilku lat ryzyko zgonu z powodu szczepień wśród osób w wieku 20 lat może wynosić nawet 40 razy większe niż w przypadku COVID-19.

Naukowcy podkreślają, że brak jest danych na temat śmiertelności osób poniżej 18 roku życia i dzieci gdyż szczepienia najmłodszych dopiero się rozpoczynają. Dane dotyczące najmłodszych wskazują, że przechodzą oni wszelkie mutacje COVID bezobjawowo lub łagodnie i w minimalnym stopniu zagraża on ich życiu.

Źródło:MED CHECK

fot. arch.

Facebook Comments