Szokujący finał wyprawy na grzyby! Sprawa trafiła do prokuratury

Mieszkanka gminy Baranów wybrała się na grzybobranie. To co znalazła w lesie wprawiło ja w osłupienie i zainteresowało organy ścigania.

r e k l a m a

Mieszkanka miejscowości Dąbrowica w gminie Baranów Sandomierski wybrała się na grzybobranie. Wieczorem około godziny 18.00 natrafiła jednak na niespodziewane znalezisko. Wśród leśnej ściółki kobieta natrafiła na ludzką czaszkę!

Powiadomiona o znalezisku policja natychmiast podjęła działania wyjaśniające pod nadzorem prokuratury. Przy pomocy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej przeszukano las. Mimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań, nie udało się ujawnić dalszych części szkieletu.

Obecnie czaszka jest badana przez Zakład Medycyny Sądowej w celu określenia jej wieku i pochodzenia. Prokuratura czeka na ustalenie czy jest to fragment zwłok osoby niedawno zmarłej lub zabitej czy może pozostałości z czasów wojny.

Policja zwraca uwagę, że o tego typu znaleziskach należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę policji lub zgłosić pod numerem 112. Nie należy takich rzeczy dotykać lub przenosić samodzielnie z miejsca w jakim zostały ujawnione.

Nietypowe znalezisko zostało odkryte 12 sierpnia.

Źródło: portal-polski

fot. ilust.

r e k l a m a

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *