Sztuczne mięso nie do odróżnienia. Rusza masowa produkcja

347 milionów dolarów dotacji trafiło do firmy produkującej sztuczne mięso. Setki ton fałszywego produktu ma trafić na eksport.

Firma Israel’s Future Meat pozyskała 347 mln dolarów dotacji na rozwój produkcji sztucznego mięsa. Inwestorami są międzynarodowe koncerny produkujące żywność, głównie z USA.

Firma wykorzysta fundusze na budowę zakładu produkcyjnego w Stanach Zjednoczonych i ma nadzieję, że trafi na półki amerykańskiego rynku jeszcze w 2022 r. W planach jest także eksport taniego „mięsa” do Europy.

Technologia produkcji Future Meat opiera się na pracy Nahmiasa, profesora na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Firma hoduje komórki zwierzęce w bioreaktorach i twierdzi, że jej produkt końcowy jest nie do odróżnienia od mięsa zwierzęcego.

Komórki nie podlegają modyfikacjom genetycznym i mogą się rozmnażać w nieskończoność. Według firmy proces ten jest bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne rolnictwo

Firma specjalizuje się w produkcji sztucznego mięsa drobiowego. Jest ono dużo tańsze od tradycyjnego i może wkrótce zalać rynki całego świata. Naukowcy rozwijają także program produkcji sztucznej żywności „roślinnej”.

Na świecie jest około 40 firm które zajmują się technologiami produkcji sztucznego mięsa. Program badań nad sztucznym mięsem finansuje także miliarder Bill Gates.

Bill Gates i jego czarne wizje na rok 2022

Źródło: ToI/PP

fot. ilust.

Facebook Comments