TOP 10 zabawek pod choinkę. Warto kupić je już teraz

Interaktywna sowa Hedwiga firmy SpinMaster, zestawy puzzli polskiej marki Trefl, przyczepa na wystawę koni z klocków Lego czy karty do gry Bakugan – to tylko kilka spośród najlepszych zabawek wybranych przez jury i dzieci w pierwszej polskiej edycji konkursu Amazon Top 10 Zabawek 2022.

Zabawki należą do najpopularniejszych kategorii zakupowych na Amazon.pl. Wybór jest ogromny i często ciężko nam zgadnąć, która najbardziej spodoba się dzieciom. Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże rodzicom dokonać wyboru podczas tegorocznych zakupów świątecznych” – mówi Jakub Stefański, Amazon.pl.

r e k l a m a

W tym roku zabawki oceniano w następujących kategoriach: dla poszukiwaczy przygód, dla najmłodszych, edukacyjne, poniżej 50 zł, pobudzające wyobraźnię, interaktywne, małe marzenia, bawimy się razem, mali przyjaciele i wybór dzieci – zabawka wybierana przez dzieci.

W jury zasiedli: Marcin Paks, nauczyciel i wychowawca, a jednocześnie przewodniczący jury; Joanna Koroniewska, aktorka telewizyjna i teatralna, mama dwóch córek; Tomasz Rożek, popularyzator nauki i dziennikarz popularno-naukowy; Maria Rotkiel, psycholożka i certyfikowana terapeutka CBT oraz Marta Florkiewicz-Borkowska, wychowawczyni wyróżniona tytułem Nauczyciela Roku 2017. W ocenie jury kierowało się nie tylko własną wiedzą i doświadczeniem, ale także opinią uczestniczących w konkursie dzieci. Bez wątpienia zdanie maluchów miało ogromny wpływ na ostateczną ocenę poszczególnych zabawek.

r e k l a m a

„Ten ranking jest bardzo ważny dla rodziców. Na pewno pomoże nam wybrać zabawki, które przyniosą naszym dzieciom radość, ale też będą pobudzać ich wyobraźnię i zachęcać do nauki – mówi Joanna Koroniewska, jurorka Amazon Top 10 Zabawek 2022. – Pamiętajmy jednak, że dzieci i ich rozwój nie powinny być jedynym kryterium przy wyborze nowej zabawki. Powinniśmy pomyśleć też o nas samych. Zabawki, które zapewnią dzieciom rozrywkę i zajmą je na dłużej, dają nam, rodzicom, więcej czasu na odpoczynek” – dodaje Joanna.

„Nauka przez zabawę stanowi największą wartość dla dzieci. Te treści, które zapamiętujemy, bawiąc się, zostają z nami najdłużej. Dlatego podczas plebiscytu zwracałem szczególną uwagę na zabawki edukacyjne i zabawki bardzo rozwojowe” – powiedział Tomasz Rożek, członek jury plebiscytu Top 10 Zabawek 2022.

Lista zwycięskich zabawek:

1. Dla najmłodszych Melissa & Doug – plansza z zamknięciami

r e k l a m a

2. Edukacyjne: Rebel gra planszowa Wsiąść do pociągu: Europa

3. Małe marzenia: PLAYMOBIL Country Duża stadnina koni

4. Poniżej 50 zł: Trefl Prime puzzle 1000 elementów UFT Eye-Spy Imaginary Cities:Rzym (Włochy)

5. Poszukiwacze przygód: LEGO Friends przyczepa na wystawę koni

6. Bawimy się razem: Bakugan Evolutions Starter 3-pak

7. Pobudzające wyobraźnię: Play-Doh Kitchen Creations

8. Interaktywne: furReal Cinnamon Mój stylowy kucyk

9. Mali przyjaciele: Chi Love Piesek interaktywny

10. Wybór dzieci: SpinMaster interaktywna sowa Hedwiga Harrego Pottera

11. Wyróżnienie jury: Barbie kamper 3 w 1

Źródło informacji: Amazon/pp

fot. ilust.

r e k l a m a

 

Facebook Comments