COVIDPolitykaPolska

Totalna segregacja sanitarna wg PiS. 15 tys. zł od niezaszczepionych!

Projekt posła PiS Czesław Hoca wywołał burzę w Sejmie i wśród obywateli. Okazuje się jednak, że były to tylko przymiarki do prawdziwego terroru sanitarnego jaki proponuje Bolesław Piecha – wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia, poseł PiS!

Według projektu posła Piechy, zakażone osoby zaszczepione będą mogły domagać się od 12 do 15 tys. złotych odszkodowania od osoby która według nich zaraziła ich COVID. Osoba mająca zapłacić odszkodowania musi być jednak niezaszczepiona.

Naukowcy jasno stwierdzają, że nie ma możliwości udowodnienia kto jest źródłem zakażenia. Ponadto nowa odmiana COVID – Omikron jest tak samo zaraźliwa niezależnie od tego czy osoba jest zaszczepiona czy nie. Osoby zaszczepione, przechodzące rzekomo lżej zakażenie Omikronem są jego najlepszymi dystrybutorami nie zdając sobie sprawy z zakażenia.

Będzie to bardzo trudne, wręcz niemożliwe do udowodnienia (kto się od kogo zakaził – red.). Zresztą, niedługo może się okazać, że masowe testy nie mają sensu. Po prostu mamy do czynienia z patogenem (wariant Omikron – red.), który będzie mógł kolonizować nasze drogi oddechowe, ale dzięki nabytej odporności – czy to ze względu na szczepienie czy przechorowanie – nie będzie niósł za sobą poważnych skutków populacyjnych – skomentował pomysł w Polsat News prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Poseł Piecha w roli sędziego i prokuratora stawia pracodawców.

Z wnioskiem o wszczęcie postępowania w przedmiocie świadczenia odszkodowawczego z tytułu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 przysługującego od pracownika, który nie poddał się testowi diagnostycznemu w kierunku SARS-CoV-2, będzie mógł wystąpić pracownik, u którego zostało potwierdzone zakażenie SARS-CoV-2, który ma uzasadnione podejrzenie, że do zakażenia doszło w zakładzie pracy lub innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy – czytamy we fragmencie uzasadnienia projektu ustawy.

Dodać należy, że projekt nakłada też nowy obowiązek na przedsiębiorcę, tj. prowadzenie historii wyników testów na koronawirusa swoich pracowników. Musiałby też przekazywać do wojewody informacje, którzy pracownicy nie wykonali testu.

Głosowanie nad projektem ustawy może odbyć się już w najbliższy wtorek.

Źródło: Polsat News/sejm.gov.pl/pp

fot.ilust.

Facebook Comments