Koniec kobiecego sportu? Transseksualiści pobili pływackie rekordy kobiet

Mimo licznych protestów uczciwych sportowców i sportsmenek w zawodach uniwersyteckich w USA do występu w pływaniu kobiet dopuszczono potężnych mężczyzn uważających się za kobiety. Ich występ zakończył się pobiciem rekordów pływalni.

Transseksualiści Iszac Hening i Lia Thomas wygrali wyścigi i pobili rekordy basenów podczas zawodów dla kobiet Ivy League. Uniwersytecka impreza w której do startu z kobietami dopuszczono potężnie zbudowanych mężczyzn przedstawiających się jako kobiety była pierwszymi oficjalnymi zawodami pływackimi tego typu.

W samym wyścigu na 50 metrów jeden z zawodników występujących jako kobieta pobił rekord aż o 3 sekundy!

Jak donosił „Daily Mail”, jedna z koleżanek Thomas wyznała, że gdy dzieli z nią szatnię, jest dość niezręcznie, bo Lia nie zawsze jest w stanie zakryć swoje genitalia. – Powiedziano nam, że nie możemy poddawać Lii ostracyzmowi i wyprosić jej z szatni. Nic się z tym nie da zrobić. Musimy przejść nad tym do porządku dziennego i to zaakceptować, albo nie możemy korzystać z naszej własnej szatni. – powiedziała zawodniczka.

Podobne precedensy miały już miejsce nawet na Igrzyskach Olimpijskich. Dopuszczenie mężczyzn do startów w kobiecych zawodach oznacza odsunięcie kobiet od uczciwej walki o wyniki sportowe imię równości i tolerancji.

Źródło: Daily Mail/PP

fot.GD

Facebook Comments