Trwa wymiana populacji Polski. Kolejny rok rekordowych zgonów Polaków!

Rok 2020 był rekordowy pod względem zgonów Polaków od czasów II wojny światowej. Okazuje się, że 2021 rok był jeszcze bardziej tragiczny i depopulacja obywateli polskich postępuje w zastraszającym tempie.

r e k l a m a

Rok 2020 był rekordowy pod względem liczby zgonów w Polsce od II wojny światowej. 2021 rok tę statystykę znacznie pogorszył – podał GUS.

Według danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w 2021 roku zmarło ponad pół miliona osób (519500 zgonów). To o 42 tysiące więcej niż w roku 2020 który był rekordowy od czasów II wojny światowej.

Analiza danych o zgonach w latach 2020 i 2021 według struktury wieku wskazuje wzrost niemal we wszystkich grupach wieku. Największe zwyżki (11 proc.) odnotowano wśród osób w grupie 65-74 lata– przekazał GUS.

Oficjancie główną przyczyną wzrostu zgonów był wirus SARS-CoV-2. Oficjalnie do koronawirusa przypisano 91 tys. zgonów i stanowiły one blisko 18 proc. wszystkich zgonów.

r e k l a m a

Jak podkreślają eksperci zgony wynikają głównie z powodu pandemicznych ograniczeń w dostępie do służby zdrowia. Dług kardiologiczny i onkologiczny może przynieść dalsze nasilenie fali zgonów obywateli Polski. Wraz z napływem uchodźców z Ukrainy których już ponad 3 miliony przekroczyło polską granicę może to zmienić radykalnie strukturę Polski.

Wysoka dzietność wśród Ukraińców i napływ kobiet w wieku rozrodczym może te tendencje radykalnie nasilać przez następne lata.

Źródło: gus/pp

fot.ilust,

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *