CiekawostkiMotoryzacjaWarszawa

Trzaskowski planuje ekologiczny paraliż Warszawy. Zamkną stolicę dla aut spalinowych!?

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i czołowy działacz PO-KO szykuje plan sparaliżowania warszawskiego transportu. Według najnowszego planu ratusza „strefa czystego transportu” zablokuje ruch samochodów spalinowych w kluczowych dzielnicach stolicy.

Jak ujawniono, według najnowszego projektu „strefy czystego transportu” w stolicy ma ona objąć kluczowe dzielnice Warszawy. Ruch dla samochodów spalinowych ma zostać zamknięty m.in. w Śródmieściu, na Żoliborzu, Pradze i niemal całym Mokotowie, Ochocie i Woli.

Od 2028 roku mieszkańcy tej strefy i całej Warszawy nie będą mogli poruszać się po niej dieslem wyprodukowanym przed 2013 rokiem i benzynowym przed 2006 rokiem. Jeśli mieszkańcy strefy takie będą posiadać w garażu, ze zgodą Straży Miejskiej będą mogli nimi wyjechać cztery razy w roku – przekazał Sebastian Kaleta.

Osoby zamieszkałe wewnątrz tego obszaru i płacące podatki w Warszawie zwolnione będą ze spełniania wymagań strefy na pierwszych dwóch etapach jej wprowadzania. Reguły SCT dotyczyć ich będą od stycznia 2028 roku – wówczas nie będą mogli poruszać się po strefie pojazdem z silnikiem Diesla starszym niż 13 lat i pojazdem benzynowym starszym niż 22 lata.

Jednak już od lipca 2024 roku nie będą mogli poruszać się po strefie pojazdem z silnikiem Diesla starszym niż 18 lat i pojazdem benzynowym starszym niż 27 lat.

Źródło: tt/pp

fot. ilust.

Facebook Comments