Tsunami COVID. W nowym roku nawet milion Polaków w szpitalach!

Główny doradca premiera i ekspert do spraw COVID Andrzej Horban ujawnił, że już w styczniu nawet milion Polaków może znaleźć się w szpitalach. Oznacza to totalną katastrofę opieki medycznej i chaos w gospodarce.

W ciągu kilku tygodni do szpitali może trafić nawet milion osób zakażonych covidem – powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prof. Andrzej Horban, główny doradca prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 i przewodniczący Rady Medycznej.

Horban ujawnił także fiasko nadziei pokładanych w szczepionkach.

Omikron nie jest dostatecznie hamowany przez część szczepionek, przenosi się znacznie łatwiej niż wariant delta, do tego – według badań – po dwóch dawkach szczepienia odporność relatywnie szybko się zmniejsza. – stwierdził profesor Horban.

Nowy wariant jest nie tylko odporny na szczepionki ale mogą one także pomagać w jego rozprzestrzenianiu. Osoby zaszczepione przechodząc omikron łagodnie mogą nieświadomie go rozprzestrzeniać powodując zakażenia na niespotykaną poprzednio skalę.

W końcu stycznia naprawdę będziemy mieli problem. A mówiąc wprost: możliwy jest dramat, jakiego dawno nie widzieliśmy – podkreślił Horban w wywiadzie dla RZ.

https://portal-polski.pl/?p=10707&preview=true

Źródło: rzeczpospolita

fot. ilust.

Facebook Comments