AktualnościPolitykaPolska

Tusk skomentował groźby zamachu na siebie. Lwica obnaża kłamstwa Tuska

W internecie pojawiły się wpisy nawołujące do naśladowania zamachu na premiera Słowacji wobec premiera rządu 13 grudnia Donalda Tuska. Sam premier skomentował groźby a lider Lewicy wskazał środowiska Tuska jako źródło mowy nienawiści w Polsce.

Po zamachu na Słowackiego premiera Roberta Fico niektórzy internauci odważyli się do nawoływania do ataku na premiera rządu 13 grudnia. Jako motywy wskazywano likwidację projektu CPK w interesie Niemiec.

Sam premier rządu 13 grudnia, Donald Tusk skomentował groźby jako zagrażające Polsce.

Dużo tego było wczoraj. Wizja Polski. -napisał Tusk w mediach społecznościowych.

Adrian Zandbreg, lider Lewicy wskazał przy tej okazji PO-KO Tuska jako źródło polaryzacji nastrojów i źródło mowy nienawiści.

Grzanie takich emocji jest zwyczajnie nieodpowiedzialne. – stwierdził lider Lewicy wskazując jako przykład najnowszy spot Platformy Obywatelskiej z motywem stosu czaszek jako symbolu polityki poprzedników.

Nieodpowiedzialna polaryzacja nastrojów kolportowana przez media przejęte przez pułkownika Sinkiewicza mogą prowadzić do skrajnych reakcji społecznych. Polityka rządu 13 grudnia przedstawiająca PO i Donalda Tuska jako antidotum na anarchię oraz dyktaturę rządów Prawa i Sprawiedliwości nie znajduje na szczęście masowej recepcji w społeczeństwie.

Walka wyborcza o mandaty do Parlamentu Europejskiego zapewniające dalszą promocję tzw. “zielonego ładu” za pomocą nieodpowiedzialnych i radykalnych środków może prowadzić do powtórzenia scenariuszu Słowackiego a winą za to obarczyć można politykę rządu 13 grudnia.

źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments