AktualnościPolitykaPolska

Tusk w panice. Zagroził prezydentowi Dudzie więzieniem!

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, Donald Tusk premier “rządu 13 grudnia” odniósł się do nakazu zatrzymania posłów PiS Wąsika i Kamińskiego. Tusk zagroził odpowiedzialnością karną dla prezydenta Dudy!

Odebranie mandatów ułaskawionym posłom Mariuszowi Kamińskiemu oraz Maciejowi Wąsikowi stało się początkiem kryzysu parlamentarnego. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia, nazywany “marszałkiem rotacyjnym” zawiesił obrady Sejmu na tydzień nie radząc sobie z odpowiedzialnością i konsekwencjami swojej pochopnej decyzji w sprawie Kamińskiego i Wąsika.

r e k l a m a

Zawieszenie obrad Sejmu w czasie uchwalania budżetu może być kluczowe do odwołania rządu i nowych wyborów. Brak uchwalenia budżetu jest przesłanką do rozpisania nowych wyborów parlamentarnych.

Także Donald Tusk – szef rządu „13 grudnia” uświadamiając sobie skalę kryzysu politycznego, jaki towarzyszy jego władzy od początku.

Brutalne działania wobec TVP, afera wiatrakowa i próba zatrzymania posłów mimo ułaskawienia prezydenta mogą być początkiem drogi do upadku rządu i nowych wyborów parlamentarnych. Zwłaszcza koalicjant KO-PO, PSL z rosnącym niezadowoleniem przygląda się pracy funkcjonariuszy Donalda Tuska.

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu (09.01), Donald Tusk zagroził prezydentowi odpowiedzialnością karną za rzekome ukrywanie poszukiwanych posłów Kamińskiego i Wąsika. Według Tuska posłowie ukrywają się w Pałacu Prezydenckim.

r e k l a m a

W cytowanym artykule Kodeksu Karnego, Tusk przytoczył wymiar, jaki wiąże się z ukrywaniem przestępców który wynosi od 3 miesięcy do 5 lat.

Jednocześnie premier „rządu 13 grudnia” odmówił odpowiedzi czy jest to groźba postawienia prezydenta Dudy przed Trybunałem Stanu.

źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments