PolitykaPolskaPrawo

Uciekł do Sejmu przed sądem, teraz walczy o sprawiedliwość? Giertych rozpoczyna krucjatę!

Roman Giertych, oskarżony o udział w wielomilionowych przestępcach oraz reprezentant rodziny premiera rządu 13 listopada Donalda Tuska ogłosił swoją krucjatę przeciwko Funduszowi Sprawiedliwości. Fundusz powołany do obrony ofiar przestępstw stał się pierwszym celem działań posła Koalicji pod wodza Donalda Tuska.

To, co działo się w Funduszu Sprawiedliwości, to gigantyczny skandal – ocenił poseł Roman Giertych po posiedzeniu zespołu Koalicji Obywatelskiej ds. rozliczeń Prawa i Sprawiedliwości.

Według Romana Giertycha, adwokata zatrudnionego przez rodzinę Donalda Tuska, konieczne jest działanie w tej sprawie kolejnej komisji śledczej do zbadania działań Funduszu Sprawiedliwości.

To jest ogromny przekręt. Wiele milionów naszych pieniędzy zamiast na pomoc ofiarom przestępstwa poszły do jakichś lewych fundacji, które są powiązane rodzinnie z tymi, którzy je dawali. To jest po prostu gigantyczny skandal – zaznaczył Giertych.

Giertych, który przed zatrzymaniem w sprawie dotyczącej łapówkarstwa i wyłudzeń ciekł do Włoch, a następnie ukrył się pod immunitetem poselskim z partii Tuska obecnie jest posłem Koalicji Obywatelskiej pod wodza Donalda Tuska.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments